Jaký obal je ten pravý?


Není ničím objevným, když tu prohlásím, že každý náklad má svá specifika a těm musí logicky odpovídat i volba obalu. Že tedy není možné převážet cokoliv v čemkoliv. Každému jistě lehce dojde, že nemůžeme dejme tomu nalít tekutinu do kartonové krabice nebo načerpat dejme tomu vodu do cisterny používané jinak k přepravě pohonných hmot. To by to dopadlo.

Jenže ono nemusí jít v případě obalů vždy jen o takto zjevná pochybení. Různé náklady mohou mít třeba i daleko nepatrnější požadavky na transport, ale i ty by mohly v případě jejich podcenění dělat velké potíže.

plastový obal

A tak je třeba si pro každou přepravu zvolit jen ten nejlepší představitelný obal. A to chce mít určitě povědomí o tom, jaké různé varianty připadají v úvahu. A je určitě dobré vědět, že existují i kontejnery IBC, které jsou pro mnoho různých nákladů třeba i tou nejlepší možnou volbou.

Proč? Třeba proto, že jde o obaly, které jsou stoprocentně hygienické a bezpečné, co se přepravy potravin, léčiv a nerizikových tekutých chemikálií týká. Do těchto kontejnerů lze bez problémů naložit jakékoliv běžné tekutiny a nejen ty, a pak se dá s tímto vyrazit kamkoliv do světa. S tím, že vlastně vůbec nevadí, když se nepodaří zajistit vytížení těchto obalů při zpáteční cestě, protože jsou tyto skládací a prázdné tak při dopravě zpět nezabírají příliš místa.

staré obaly

Takové kontejnery s pevnou a odolnou konstrukcí, které se snadno vyčistí od podlahy až po víko a lehce se sestavují i skládají, tak dokážou mimo jiné i významně snížit náklady na logistiku a negativní vlivy na životní prostředí, a díky možnosti recyklace a výměny jednotlivých dílů jsou v podstatě dokonalé.

Komukoliv tak stačí vybrat si ten nejvhodnější z nabízejících se rozměrů, takové kontejnery si pořídit a začít je používat. A je-li tomu tak, je přeprava čehokoliv znatelně jednodušší záležitostí.