Když nemá podnikatel peníze

Bez vize se podnikat nedá. Člověk musí najít nějakou tu skulinu na trhu, již by mohl a chtěl zaplnit, a pak se v tom, co si zvolil, musí prosadit. Ovšem ani to není ještě vše, čeho je pro zdar podnikání zapotřebí. Nezbytné je také mít peníze na rozjezd tohoto počínání a nejednou i finance potřebné k investicím ve chvílích, kdy se podniku nedaří.
A zatímco nápady hýří kdekdo, peněz se nejednomu z našinců leckdy nedostává. A to se potom jen velice těžko podniká. A nejednou nezbývá, aby si takový našinec vzal na rozjezd podnikání či na udržování tohoto v chodu vhodnou půjčku.
americké dolary
Což se sice snadno řekne, ale velice často daleko hůře udělá. Protože si jenom zkuste představit, jak asi tak dopadne žadatel ve chvíli, kdy oplývá dost možná i nejedním nedostatkem. Když má kupříkladu
a) nízké daňové přiznání
b) nevalné příjmy
c) záznamy v registrech dlužníků
d) dluhy
e) exekuce
Někdo takový nepůsobí na bankéře zrovna nejlepším dojmem. A tak mu jeho žádost v nejedné finanční instituci zamítnou.
A co potom?
Potom často přichází vhod americká hypotéka bez dokládání příjmů. Typ půjčky, jehož schválení nezávisí na zevrubném zkoumání žadatelových finančních poměrů, ale pouze na tom, má-li tento nemovitost, jíž by se mohl za půjčku zaručit, a příjmy postačující ke splácení.
Pokud v tomto podnikatel vyhoví, může si být jist, že mu zde půjčí. A to klidně i celou hromadu peněz, až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již zastaví. A to navíc klidně i na dlouhých třicet let splácení po snesitelných splátkách.
vysypané mince
Žádost se tu podává ve virtuální podobě, tedy ve formě vyplnění formuláře na internetu a zaslání několika snímků nemovitosti e-mailem, nic se neplatí předem, vše lze vrátit kdykoliv i předčasně a půjčené peníze je možno použít na vše, co souvisí s podnikáním.
Což je dokonalá pomoc. Bez níž bychom dnes postrádali nejednoho z podnikatelů. Jenž by bez takové půjčky byznys vůbec nerozjel, nebo by pro nedostupnost peněz zkrachoval.