Lezení do schodů

Bohužel nemoci a úrazy jsou součástí života a není to rozhodně nic, bez čeho bychom se neobešli. Ale jak říká jedno přísloví „neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“. A tak se může stát, že ať už jako následek úrazu, choroby nebo stáří, se člověk ocitne na invalidním vozíku. Schody, které jste do té doby používali, se najednou stanou nepřekonatelnou překážkou. Naštěstí žijeme v době, kdy existuje spousta pomůcek pro lidi, které toto postižení potkalo, a to ať dočasně nebo trvale. Kromě invalidního vozíku, bez kterého by bylo hodně obtížné v běžném životě invalidního člověka fungovat, je zde i pomůcka, která ho dokáže dostat z patra do patra a překonat tak problematické schodiště. Ne každý si může dovolit velké úpravy bytu či domu a přemisťování z patra do patra je pro postiženého velice obtížné, bez pomoci další osoby nebo osob se neobejde.
ruce vozíčkáře


Schodolez


Jak sám název napovídá, technická vymoženost určená vozíčkářům, pochází ze spojení slov lézt a schody. Lze na něj posadit vozík, který díky tomuto zařízení překoná překážku v podobě schodiště. Pohání ho baterie, ty výkonější zvládnou do svého vybití i čtyři stovky schodů.


Kolečkový


Novější typ, kam lze umístit přímo vozík, není třeba přesunu na sedačku. Navíc je lehký a mobilní, tzn., že se dá přemisťovat z místa na místo a hravě ho složíte do auta. Baterii může dobít kdekoliv. Rychlost je zde do osmnácti schodů za jednu minutu. Mínusem je to, že je složitější jeho obsluha. Hravě zvládne jakýkoliv druh schodiště, dá se jednoduše rozložit, má více rychlostí.
láska zdravotně postižených


Pásový


Oproti kolečkovému je stabilnější a ovládání je velice jednoduché a nevyžaduje žádnou zvláštní fyzickou sílu. Plusem je bezpečnost.


Ať už se jedná o kterýkoliv ze zmiňovaných schodolezů, vztahuje se na ně záruční doba a před jejich samotnou koupí máte možnost požádat o jejich předvedení. Pokud dojde k závadě, v rámci záruky dostanete zapůjčený náhradní.