Nalepovací obálka bezpečně chrání fakturu a dodací list

Internetové obchodování má dnes zelenou a uplatňuje se při něm celá řada technických inovací. Jednou z nich jsou nalepovací obálky https://www.2pack.cz/obalky/nalepovaci-obalky-2pack/nalepovaci-obalky-balene-po-100ks/nalepovaci-obalka-c5-dokumenty-k-zasilce-100 určené pro vnější obal přepravovaného balíku. Ukládají se do nich dokumenty, jako nezbytná součást přílohy, tedy převážně dodací listy a faktury.

označení křehkého zboží

Proč se tak rychle ujaly nalepovací obálky

Z balíku ji bez poškození nestrhnete – možná také patříte k lidem, kteří nemají příliš velkou důvěru k samolepicím vrstvám různých lepicích pásek. Ačkoli se některé pásky včetně těch oboustranných tváří, že se přilepí na vše a jen tak je nestrhnete, opak bývá pravdou – snadno se rozlepí z papíru i z plastu, a to při přepravě zboží není žádoucí. Speciální nalepovací obálky jsou však koncipované jinak, lepicí vrstvu tvoří velmi silné a přilnavé organické lepidlo s enormní pevností. Obálku se vám jen stěží podaří odtrhnout, a prakticky pokaždé ji při tomto pokusu poškodíte.

Je voděodolná – klasická výhoda všech plastových obálek, které neprodyšně zalepíte nebo uzavřete zipovým jezdcem. Nemusíte se pak obávat při přepravě povětrnostních vlivů a prakticky se nestává, že by obsah obálky přišel tímto způsobem k úhoně. Právě ochrana před deštěm a vlhkostí byla jedním z hlavních důvodů, proč se tento způsob řešení předávání dodacích listů a faktur zákazníkovi ujal v mnoha internetových obchodech.
nakládací jeřáb přepravních kontejnerů

Výhody nalepení dokumentace u problematických tvarů zásilek – pro většinu internetových obchodů, které balí zboží pro odeslání k zákazníkovi, je mnohem výhodnější nejprve výrobky zabalit do krabice, a teprve pak tisknout podpůrnou dokumentaci – fakturu, dodací list, návod k použití, formulář pro vrácení zboží apod. a na závěr ji nalepit na vnější plášť balíku. Výhodné je toto řešení zejména tehdy, jde-li o předměty nesourodého tvaru a velikosti, jimiž by se vytištěné dokumenty mohly poškodit – protrhnout, zmuchlat atd. Dokumentace přilepená na vnější straně krabice bez problémů vydrží transport, a to i tehdy, jsou-li balíky naskládané na sobě ve více vrstvách.