Podložka pod bazén

Mít na zahradě bazén je velká výhoda. Kdykoliv se můžete jít okoupat, zaplavat si nebo jen tak relaxovat. Dovádění s dětmi, hraní a plavání, odpočinek na lehátku, ticho, klid a pohoda, když svítí sluníčko a opaluje Vaše záda. To je velice příjemný pocit. Bazén si vždy užíváme, ať už ho máme pro radovánky s rodinou, nebo na plavání či pouze na odpočinek a osvěžení.

slečna bazén

Chystáte se stavět bazén? Víte, co k tomu budete potřebovat?

Pokud plánujete stavět nadzemní typ, pak byste měli částečně vykopat půdu a upravit terén, odstranit https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/01/26/iphone-udaje-o-platebni-karte/ drny a ostré předměty, použít jemný písek a na něj dát plachtu neboli geotextilii. V tomto případě se nebude jednat pouze o obyčejnou plachtu, tato je speciální z netkané textilie. Vydrží Vám po celou dobu životnosti bazénu. Jednou ji tam dáte a už o ní ani nebudete vědět, přičemž ona bude neustále hlídat dno bazénu, chránit před protržením a zabraňovat prorůstání trávy.

klobouk bazén

Jak postupovat? Základem je upravení terénu. Záleží na tom, do jaké hloubky chcete bazén zabudovat, pokud jej chcete mít nad zemí, pak stačí vykopat pouze malou část, kam nasypete písek, jakmile odstraníte drny či jiné ostré předměty. Na písek následuje podložka pod bazén https://www.chlorito.cz/geotextilie.

A pak už můžete stavět samotný bazén. Díky geotextilii nedochází ke kontaktu s terénem a plachta se díky tomu neprotrhne. Tato geotextilie chrání dno bazénu a prodlužuje životnost bazénové plachty. Dno bazénu je totiž většinou, u domácích zahradních bazénů, tvořeno pouze plachtou.

Stačí i jedna malá dírka už je problém na světě. Podložka pod bazén má sama o sobě dlouhou životnost a ještě prodlužuje živnost bazénové plachty.

Plachty z netkané kvalitní textilie jsou odolné i proti mechanickému namáhání. Brání prorůstání vegetace a po celou dobu živnosti bazénu budou chránit bazénové dno před protržením a budou prodlužovat jeho životnost.