Aloe na popáleniny i jako projímadlo

Aloe pravá je dužnatá rostlina plná šťávy. Dorůstá výšky až jednoho metru. Aloe vera je schopna hojit rány a různé druhy popálenin. Extrakt z aloe pravé podporuje rychlejší hojení, protizánětlivé působení, obnovuje kolagen a tím zpevňuje tkáň.

Tento extrakt z aloe pravé zvyšuje přísun kyslíku a živin, pomáhá odplavit nečistoty. Dochází k rychlejšímu uzavření ran, též ke stimulaci regenerace starých buněk. Působí při řezných poraněních, odřeninách, spáleninách, bodnutí hmyzem, pohmožděninách, akné, kožních vředech, jako ochrana proti gama záření a UV záření a při ekzémech.
kapky na listech

Aloe protizánětlivá

Je prokázáno, že má aloe vera antivirotické, antimykotické a antibakteriální účinky. Tudíž má aloe protizánětlivý efekt. Nejstarší využití aloe je projímavé.Aloe mátaké antialergický efekt. Nově se zjistilo, že aloe zastavuje růst nádorových buněk.

· Čerstvá šťáva z aloe se v lidovém léčitelství v mnoha zemích světa používá při hnisavých ranách, na jizvy, popáleniny, ekzémy nebo spáleniny.
· V homeopatii se aloe užívá při zácpách, průjmech, hemoroidech, zánětech, mykotických ložiscích.
· V Indii se čerstvá šťáva z listů používá jako prostředek k zesílení prokrvení pánevního dna, což napomáhá při jaterních a menstruačních potížích.
· V čínské medicíně je aloe podávána při bolestech břicha, špatném trávení, pálení žáhy, bolestech hlavy a závratích. Aloe vera má v čínské medicíně funkci pročišťujícího prostředku jater a srdce.
· V Arábii se šťáva z aloe přikládá na čelo jako obklad při bolesti hlavy z úpalu, nebo při horečkách.
Šťáva z aloe pravé obsahuje převážně:
· látku emodin
· minerály
· silice
· ketony
· aminokyseliny
· steroly
· třísloviny
· enzymy
· aldehydy
· sacharidy
plátky aloe
Užívá-li se šťáva vnitřně, může se popíjet samotná, nebo ředěná s vodou či ovocnou šťávou.