Aloe na popáleniny i jako projímadlo

Aloe pravá je dužnatá rostlina plná šťávy. Dorůstá výšky až jednoho metru. Aloe vera je schopna hojit rány a různé druhy popálenin. Extrakt z aloe pravé podporuje rychlejší hojení, protizánětlivé působení, obnovuje kolagen a tím zpevňuje tkáň.

Tento extrakt z aloe pravé zvyšuje přísun kyslíku a živin, pomáhá odplavit nečistoty. Dochází k rychlejšímu uzavření ran, též ke stimulaci regenerace starých buněk. Působí  při řezných poraněních, odřeninách, spáleninách, bodnutí hmyzem, pohmožděninách, akné, kožních vředech, jako ochrana proti gama záření a UV záření a při ekzémech.
kapky na listech

Aloe protizánětlivá

Je prokázáno, že má aloe vera  antivirotické, antimykotické a antibakteriální účinky. Tudíž má aloe protizánětlivý efekt. Nejstarší využití aloe je projímavé.Aloe mátaké antialergický efekt. Nově se zjistilo, že aloe zastavuje růst nádorových buněk.  

·         Čerstvá šťáva z aloe se v lidovém léčitelství v mnoha zemích světa používá při hnisavých ranách, na jizvy, popáleniny, ekzémy nebo spáleniny.
·         V homeopatii se aloe užívá při zácpách, průjmech, hemoroidech, zánětech, mykotických ložiscích.
·         V Indii se čerstvá šťáva z listů používá jako prostředek k zesílení prokrvení pánevního dna, což napomáhá při jaterních a menstruačních potížích.
·         V čínské medicíně je aloe podávána při bolestech břicha, špatném trávení, pálení žáhy, bolestech hlavy a závratích. Aloe vera má v čínské medicíně funkci pročišťujícího prostředku jater a srdce.
·         V Arábii se šťáva z aloe přikládá na čelo jako obklad při bolesti hlavy z úpalu, nebo při horečkách.
Šťáva z aloe pravé obsahuje převážně:
·         látku emodin
·         minerály
·         silice
·         ketony
·         aminokyseliny
·         steroly
·         třísloviny
·         enzymy
·         aldehydy
·         sacharidy
plátky aloe
Užívá-li se šťáva vnitřně, může se popíjet samotná, nebo ředěná s vodou či ovocnou šťávou.