Co trápí vaše zuby?


Dát si steak, vypečenou bagetu a nebo oblíbenou zmrzlinu je pro nás normální. Problém je, když nemáme zuby v pořádku. Obroušená zubní sklovina nám znemožňuje jíst a pít příliš horké nebo studené potraviny a nápoje, protože zuby začnou nesnesitelně bolet. Problémem jsou i zubní kazy, které mohou zuby natolik zničit, že se musí vytrhnout. Chybějící zuby potom člověku zcela znemožní žvýkání jakékoliv potravy, a člověk si tak musí vybírat, co je schopen sníst a co nikoliv. V případě že člověk o část zubů přijde, je možné je nahradit snímatelnou náhradou, a nebo implantáty.

vyšetření zubař

Mnohem lepší než řešit zubní náhrady, je dodržovat základy péče o zuby a dopřávat jim pravidelnou péči. Důkladným čištěním zubů snížíte riziko vzniku zubních kazů na minimum. Je nutné chodit na preventivní prohlídky, kde se včas na kazy přijde. Bohužel značná část lidí na ně nechodí, protože nemají stálého zubního lékaře.

zubní nástroje

Je jich málo
Zubních lékařů je v České republice nedostatek. V některých městech nejsou žádné volné kapacity celé roky, a když mají pacienti štěstí, dostanou se do péče zubaře i desítky kilometrů daleko. O moc lepší není ani situace v oblasti zubní pohotovosti. Ta je v některých regionech dlouhodobě nedostupná a pacienti jsou odkázaní na pomoc vzdálenou desítky kilometrů, kde navíc hrozí čekání v řádu mnoha hodin, než se dostanou na řadu.

Jestli nemáte svého zubního lékaře a hledáte která stomatologie v Praze má volná místa, naše klinika má volné kapacity. Ty se sice pomalu plní také, ale ještě místa máme. Jedno z nich může být vaše. Stačí se včas zaregistrovat. Čeká na vás tým empatických lékařů, kteří vám pomohou vyřešit všechny potíže se zuby. Postaráme se o prevenci, zubní hygienu, všechna potřebná vyšetření i zákroky, které vyžadují spoustu času a pečlivosti. Vaše zuby u nás budou v dobrých rukách.