Jak se připravit na cesty

  Mnoho z nás jsme nuceni cestovat na kratší, ale i delší vzdálenosti. Pokud cestujeme na dovolenou, bývají vzdálenosti i  tisíce kilometrů.
Pokud cestujeme na pracovní cesty, většinou koukáme na rychlost, jak se dostat do cílové stanice. Jde nám hlavně o rychlost, pohodlí a mnoho lidí si přeje možnost pracovat i  po cestě. Je dobré zvolit si proto pohodlný dopravní prostředek, t.j. vlak vyšší třídy, auto s řidičem nebo leteckou přepravu.cestovní kufr
Rekreační cesty pak preferují možnost poznávat cestou nové věci, jiná bude cesta pro skalní turisty, jiná zas pro rodinu s malými dětmi. I ceny budou hrát určitě svou roli, protože ne každý má neomezený rozpočet. Záleží i na zdravotním stavu cestovatelů a délce cesty.
mapa světa a kufr
 
Co s sebou zabalíme?
–        zvolíme si typ zavazadla. Někdy preferuje kufr, jiný zas cestovní tašku. Pro cestu, kde budeme mít s sebou oblečení, které nás bude reprezentovat, pak je nutné zvolit spíš zavazadlo  s pevnými stěnami, aby se nám kusy oblečení nepomačkaly.
–        Podle druhu cesty si uděláme seznam, podle kterého si určíme, které oblečení budeme potřebovat. Nebalíme zbytečnosti, turistická cesta jistě nebude vyžadovat lodičky, pracovní cesta zas nepohrdne kostýmem nebo univerzálními šaty.
–        Samozřejmostí jsou toaletní a kosmetické potřeby, doklady a pokud užíváme pravidelně léky, pak je nesmíme zapomenout.
–        Dbáme na to, aby zavazadlo bylo označené, vyhneme se tak nepříjemné záměně na letišti či v zavazadlovém prostoru autokaru.
–        Volíme radwji zavazadlo nepromokavé, pokud máme kufr nebo tašku z látky, je možné si udělat přes zavazadlo igelitový návlek, aby nám v případě deště nepromokl.
–        Do příručního zavazadla je dobré si dát i něco málo na zub, nikdy nevíme, kdy se žaludek přihlásí o kalorie. Musli tyčinka nebo malá sušenka vždy potěší. Pokud nemáme zajištěné jídlo během cesty, je vhodné nezapomenout na nápoj, který máme vždy po ruce. Nejvhodnější je čistá voda, protože jí můžeme použít nejen na pití, ale lze se s ní osvěžit omytím nebo si umýt ruce.
–      Vhodné je si přibalit desinfekční ubrousky, které koupíme v drogerii. Zaručí nám, že naše ruce budou po užití WC nebo před jídlem vždy čisté a nemusíme se obávat nákazy.