Vyslechněte několik faktů o kočkách

Víte, že kočka domácí byla domestikována z původní kočky divoké. Celkem logické. I když se ještě uvádí i kočka plavá. Ale už před zhruba osmi tisíci lety ji ve svých domovech uvítali v Turecku, nebo na Kypru. Nebo další zajímavost: Kočka nevnímá sladkou chuť.

hlava zrzavé kočky.jpg

Kolik z Vás sdílí domácnost s kočkou , čili s mazlíčkem, který si zachoval své instinkty a domestikací příliš nezměnil svou osobnost? Docela dost. I když by bylo dost zajímavé nahlédnout do statistik. Někteří lidé totiž mají raději psy, protože ti při vhodném výcviku plní Vaše příkazy. Kdepak kočky! Ty si jedou svou lajnu. Ale to určitě zná každý majitel této roztomilé šelmičky.
pes a kočka.jpg

Trocha statistiky.

Naposledy se objevila statistika psů a koček v domácnostech, ve které se uvádí, že přibližně jedna čtvrtina domácností v Evropě vlastní psa nebo kočku. Také uvádí, že psů v domácnostech je podstatně víc, než koček. A nevěřili byste, že nejméně domácností se zvířaty je v Turecku. V podstatě tam, kde to začalo. A téměř polovina domácností v Rumunsku zvířecího mazlíčka vlastní. Rumunsko suverénně vede před všemi ostatními evropskými státy. V Čechách, podle výzkumu z roku 2015, vlastní psa jedna čtvrtina domácností a zhruba jedna pětina domácností kočku.
kočičky a pejsci.jpg

Ale vraťme se ke kočkám.

Jestli jste schopni dát prostor mazlíčkovi, který má svou hlavu, potom je kočka skvělým zvířetem pro Vás. Je totiž přesným opakem pejska. Jsou to takové nezávislé potvůrky, které se čas od času, když mají náladu, schoulí do Vašeho klína a milostivě Vás nechají drbat a hladit její příjemný kožíšek. Za ty chvíle sounáležitosti to ale stojí, viďte?

Víte, že vědci se také ve svých výzkumech zajímali o majitele psů, nebo koček? Výzkumy ukázaly zajímavé výsledky. Co Vy na to?

· Majitelé psů jsou veselejší, mají rádi společnost a uvažují racionálně.

· Majitelé koček jsou zase kreativnější se sklonem k filozofování, ale trochu neurotičtí.

Je to pravda? Co myslíte?