Koupit krásnou tapiserii nebo starý gobelín není takový problém

Pokud máte dostatek finančních prostředků, jistě si můžete dovolit koupit nějaký krásný tkaný třeba i orientální potah na zem či zeď. Určitě se zaměříte, pokud jste znalci historie či umění, na nějaký specifický dobový výjev, případně dáte přednost klasice, která bude vypadat jako z Pohádky tisíce a jedné noci. Výběr je na vás a určitě právě taková volba budou to správnou. Nejlépe totiž víte, jaký druh bytové tkaniny by vás měl provázet ve vašem soukromí.

Máte nějaký typ na krásnou podlahovou tkaninu ve starožitnictví, ale je poškozená. Co s tím teď?

Ideální je takový unikát zakoupit a vyhledat dílnu, kde se zaměřují na restaurování koberců. Samozřejmě je potřebné najít ty pravé odborníky, kteří přesně vědí, jak tkaninu opravit či doplnit a oživit. Techniky, které při restaurování koberců používají, jsou velmi důležité, pro samotnou opravu gobelínu nebo tapiserie. Když přinesete do dílny váš kousek, odborníci ho nejprve pečlivě prohlédnou a pak zvolí způsob jeho opravy a inovace.

Které tkaniny a podlahové či nástěnné látky je možné opravit a vylepšit?

Je to především:

  1. restaurování koberců tkaných kilimových a ručně vázaných,
  2. inovace a konzervování historických tapiserií různými šicími metodami,
  3. inovace historických výšivek, i potahů na starý nábytek,
  4. nebo restaurování kobercůs dobovými výjevy, závěsů, praporů a jiných textilií.


Patří váš vzácný kousek do některé z těchto kategorií? Potom už déle neváhejte a přineste svůj skvost, na kterém vám záleží do dílny. Nejen, že jsou tkalci schopní vylepšit a inovovat obraz na zeď, ale jsou schopní i třeba chybějící část dodělat tak, aby běžné oko nepoznalo, ve kterých místech k narušení tkané látky došlo.

A co taková věc vlastně stojí?

Na to neexistuje přímá odpověď, cena je vždy o tom, dohodnout se přímo s dílnou, která vám částku za práci a materiál po prohlédnutí věci k opravě předem oznámí.
Nebojte se tedy žádného nepříjemného překvapení a nechte svůj tkaný skvost náležitě upravit tak, jak si jistě zaslouží.