Pro jednodušší stavbu

Něco dnes postavit není žádný med. Materiál je drahý, lidé jakbysmet a těch je navíc ještě poměrně málo. Navíc v případě, že se chystáte vybudovat i menší jednopatrový dům, budete potřebovat lešení. Bez toho se rozhodně neobejdete. Ale který typ si vybrat a kde ho vzít? V současnosti existuje celá řada typů lešení, které se od sebe liší hlavně použitým materiálem. V mnoha asijských zemích se stále používá dřevo, nejčastěji pak bambus, ale naši stavaři dávají přednost něčemu pevnějšímu – kovu. Takovéto lešení se jen tak neponičí.
svatba lešení

Stabilita

Kovové trubkové lešení je v našich končinách bezpochyby nejpoužívanějším typem lešení. Využívá se ke stavebním pracím všech druhů, takže je vcelku jedno, co zrovna máte v plánu budovat, vždy ho budete potřebovat. Jeho největší devizou je samozřejmě odolnost a hned za ní stabilita. Při práci na stavbě je to velice důležitá vlastnost, zvláště, pokud je nutné pracovat ve velkých výškách. Trubkové lešení má navíc výhodu také v tom, že se dá postavit prakticky na jakémkoliv terénu. Staveniště jen málokdy nabízí rovné podloží.
stavební práce na domě

Příjemná cena

Budete-li chtít použít trubkové lešení, nemusíte si ho kupovat. Je to sice jedna z možností, ale je finančně nepříliš výhodná. Nikdy totiž nevíte, kolik lešení budete kdy potřebovat a je dost možné, že byste ho museli projekt od projektu přikupovat, což se určitě moc nevyplatí. Lešení si ale můžete pronajmout. Je to cenově mnohem výhodnější. Navíc zde panuje velká konkurence, která rovněž sráží cenu dolů. Dalším nesporným plusem je, že vám dodavatele doveze lešení až na místo určení. Nemusíte shánět vlastní odvoz, což je další starost, která odpadá. Rovněž se nebudete muset zabývat montáží, i tu zajistí dodavatele. Vy se jen domluvíte na tom, kdy má přijet a kdy má lešení stát, vše ostatní už je na dodavateli, což je velmi výhodné.