Proč chodit na poutní stezky

Cestovat můžete jakkoliv. Můžete cestovat autobusem, autem, nebo dokonce pěšky. Ačkoliv je to velmi netradiční druh cestování, v poslední době se stal taktéž velmi oblíbený. Můžete chodit například poutní stezky, které se najdou i v České republice. Samozřejmě tou nejznámější je cesta do Santiaga de Compostela. Ale pro začátek se můžete soustředit i na ty české a zjistíte, jak krásnou přírodu zde máme. A co všechno vám taková poutní stezka může nabídnout?
stanování u lesa
 
Utužíte vztahy
Pokud cestujete s přáteli či s partnerem, vězte, že pokud přežijete takovouto společnou cestu, přežijete již cokoliv. Není to přímo o hádkách, přestože nastat mohou. Spíše o tom, že spolu musíte přetrpět i v nejhorším možném stavu, kdy jste vyčerpaní, téměř se vám nedaří došlapovat a jediné, co chcete, je jít spát. Taktéž spolu strávíte mnoho času, můžete si promluvit o čemkoliv a důkladněji se poznáte. S partnerem se začnete více respektovat a naučíte se více si pomáhat. Taktéž vám vaše běžné problémy budou připadat naprosto nesmyslné.
 
Vylepšíte svou fyzičku
Během chození také spalujete kalorie a nejlepší je, že při delších trasách můžete pozorovat i výsledky. 15 km se totiž vyrovná hodinovému běhu. Posílíte své nohy, zpevníte je a budou vypadat k světu.
 
Otužíte se vůči zvěři
Nikdo nechce prase u stanu. Ovšem může se stát, že se vám kolem něj bude toulat. Nám se to stalo a samozřejmě to nebylo příjemné. Ale to není vše, v noci uslyšíte tolik podivných zvuků, které vás mohou děsit. Váš pocit se umocní tím, že se zdržujete na neznámém místě a nevíte, co očekávat. A co se stane? Nic. Pravděpodobně se vám nějaké to zvíře projde kolem a odejde.
 turista na cestičce
Zlepšíte komunikaci
Mnoha lidem není příjemné mluvit s cizími lidmi, mají strach se na cokoliv zeptat. Avšak když se ztratíte, nic jiného vám nezbude. Také v případě, že potřebujete radu, nebo se potkáte s dalším cestovatelem. Jistě se budete chtít navzájem podělit o své zážitky. Nakonec můžete získat i nové přátele.
 
No a to nejdůležitější? Více se osamostatníte, jelikož poblíž nebude ani maminka, ani tatínek. Poznáte krásy přírody, která je kolem vás a vy ji běžně nevnímáte. Objevíte nová zajímavá místa, vesnice či památky. No a naučíte se na svět nahlížet z jiného úhlu.