Svatební místo může být kdekoliv

V podstatě v dnešní době nejsme nijak omezeni prostorem a tak si své ano můžeme říct snad všude, ačkoliv určité podmínky musí být stále zachovány, aby manželství bylo platné. A rozhodně u toho nesmí chybět oddávající. Poslední dobou se ale svatby dějí s nějakým příběhem, nebo motivem a podle svatebního místa často zapadají do nějakého kontextu. Na zámku či v podobných historických budovách se můžeme těšit na romantickou svatbu, ale není problém, pokud je oddávající svolný, tak ji udělat i na soukromém pozemku, kde se musí majitel vyjádřit se souhlasem. Mnohdy jsou zajímavé lesní svatby nebo dokonce ve vzduchu, na lodi či statku a podobně. Možností je skutečně hodně a především to vyjadřuje styl snoubenců.výzdoba v přírodě – stoly, stany atd.

Výběr místa by měl mít pravidla

Rozhodně bychom neměli zůstat jen zahledění na to, co by se líbilo nám. Je třeba myslet na ty nejbližší, kteří chtějí být v tento okamžik s námi a prožít vstup do nového života stejným způsobem jako my. Potom je třeba si vše dobře rozmyslet, zdali je vhodný pro starší osoby výstup v letních měsících na krásný palouček, kde je kaplička nebo vybírat podobnou náročnou trasu. Mnohdy se musíme své romantiky tak trochu vzdát a přizpůsobit vše tak, aby si to hosté užili a na svatbu rádi vzpomínali. A konec konců nejde jen o design místa nebo jeho významný styl, jsou zde další body, na které by se nemělo zapomínat. Pomoci nám může svatební agentura. Místo na svatbu Boutique weddings vybírá i s ohledem na přání snoubenců.svatba na statku nebo v zahradě
Co nás může zajímat

  1. Finanční rozpočet zasáhne do pronájmu prostorů a podle výběru je cenově odlišný. Nejlevněji to vyjde na radnici, v restauraci nebo jiném soukromém vlastním objektu. Na zámku nebo jiném specifickém místě to zase nemusí být tak cenově výhodné.
  2. Styl by měl odpovídat nějakému duchu a to platí i pro výběr svatebního prostředí, ne všude nalezneme vhodné doplňky pro svatební obřad.
  3. Roční období je důležité hlavně pro venkovní obřady. Také je třeba myslet na počasí a případně zajistit únikovou možnost, pokud by zrovna nebylo ideální.

Nejlepší jsou rozhodně prostory, kde se může na jednom místě odehrát celý svatební den. Přípravy, obřad, hostiny, zábava a i ubytování hostů. A je skutečně pravdou, že taková místa jsou v dnešní době vyhledávaná.