Vyberte si typ nábytkových dvířek pro Vaši kancelář

Správně zvolený typ nábytkových dvířek do vaší kanceláře je naprosto zásadní nejen z hlediska základní funkčnosti úložného prostoru, ale i celkového vyznění a vzhledu vaší kanceláře. Pojďme se tedy podívat na základní kritéria výběru nábytkových dvířek.
nábytek v kanceláři

Materiál

Zvolený typ materiálu by se měl odvíjet od stylu a designu provedení interiéru a jeho doplňků, např. do selského nebo rustikálního konceptu provedení nebudeme používat hliník, který naopak skvěle zapadne do moderního či industriálního stylu.

· Dřevo – trvanlivý a kvalitní materiál pro náročné. V přírodním provedení se dokonale projeví přirozená krása kresby dřeva.

· LTD – nejpoužívanější materiál. Lamino se vyrábí v mnoha provedeních, vybírat lze z široké škály struktur, barev a dekorů.

· Hliník – nejčastěji se používá ve formě alu rámečku v kombinaci s ornamentním nebo matovaným sklem.

· Sklo – slouží jako výplň nábytkových dvířek. Skříně s prosklenými dvířky působí vzdušněji.

Konstrukce

Zvolená konstrukce dvířek má zásadní vliv na praktičnost a komfort pro uživatele,
např. v případě většího nedostatku prostoru upřednostníme posuvné dveře před běžnými křídlovými.

· Křídlová dvířka – nejvíce náročné na prostor, ale bezkonkurenční v přehlednosti vnitřního členění skříňky. Dnes již standardem klipové panty s dotahem.
extravagantní skříňka

· Posuvná dvířka – ideální varianta při nedostatku prostoru. Na trhu je nepřeberné množství druhů kování. Jen si vybrat podle velikosti a váhy dvířek.

· Výklopná dvířka – vhodné pro skříňky zavěšené ve výšce. Lze použít i speciální kování pro skládaný výklop dvou dvířek nad sebou.

V neposlední řadě ve výběru nábytkových dvířek hraje důležitou roli konečná cena. Kdo se bude muset dívat na rozpočet, asi nezvolí jako materiál dřevo a jistě vynechá i nerezové prvky, ale rozhodne se pro o několik tříd levnější lamino.