Aplikace od českého vývojáře, která zaznamená využívání baterie smartphonu

Chcete-li znát podrobné informace o využívání baterie ve vašem chytrém telefonu, pak byste mohli využít aplikaci s názvem Battery Stats & Alerts Reborn. Pro operační systém Android ji vytvořil vývojový specialista, aplikační programátor Tomáš Hubálek. Tento talentovaný vývojář se již proslavil více „kousky“, o kterých se zmínily i mnohé renomované weby jak tuzemské, tak i zahraniční.
Tentokrát se tvůrce zaměřil na detailní statistiku využívání baterie, její vybíjecí a nabíjecí cykly v průběhu času. Lze listovat i několik dnů zpět, což vám žádný systémový nástroj v Androidu (prozatím) neposkytne.
připojení k nabíječce

Program umí uchovávat údaje několik dnů zpětně

Program je zatím v tzv. beta verzi, byl uveden na trh s tím, že autor očekává ohlasy ve formě připomínek k další práci. Vyzývá rovněž zájemce, kteří by měli chuť a čas spoluvytvářet programové verze ve více světových i místních jazycích.
Po spuštění programu a upozornění, že jde o veřejnou betaverzi, se dostáváte již k rozhraní, které informuje o stavu baterie vašeho telefonu. Zobrazuje se přibližná doba, za kterou se baterie vybije, jaké jsou hodnoty proudu a výstupního napětí, a také provozní teplota. Při nabíjení akumulátoru se zobrazí údaj, za jak dlouho se přístroj dobije do plné kapacity.
telefon s kabelem

Betaverze čeká na vyjádření uživatelského spektra

Nejzajímavější položkou je „Battery history“ v dolní liště, jsou tu vidět právě zmiňované údaje za několik uplynulých dní. Vedlejší buton „Alerts“ pak umožní nastavit varovné zprávy v souvislosti s provozem baterie. Může to být okamžik, kdy se již baterie nabila do plné kapacity, nebo doba, za kterou aplikace předpokládá vybití baterie, tedy bez ohledu na indikaci stavu baterie v reálném čase. To je výhodné především s ohledem na pohyb v terénu, kde schází možnost nabíjení telefonu z elektrické sítě.
V nastavení aplikace je možné programu zadat vytváření výpisů o stavu baterie prostřednictvím krátkých systémových zpráv (notifikací), což se týká v podstatě indikace procesu nabíjení a vybíjení baterie a jejího aktuální stavu, a to i v podobě malého grafu.