Budete se doma cítit bezpečně

Vchodové dveře jsou to první, co každý návštěvník vaší domácnosti uvidí. Zároveň i vy a vaši blízcí na ně budete každý den hledět, kdykoliv se budete vracet domů. Proto by měly velmi dobře vypadat a měly by vhodně svým vzhledem doplňovat exteriér vašeho rodinného domu. Ale i v bytech jsou vchodové dveře a jejich funkce velmi důležité.
mokré dveře

A jaká jsou další kritéria pro správný výběr?

Kromě vzhledu je dalším velmi zásadním kritériem pro výběr vchodových dveří bezpečnost. Každé dveře jsou vyráběny s tím, že by měly odolat vnějším nárazům. Ale pokud si chcete být jistí, stačí si ověřit, zda jsou vámi vybrané dveře certifikované.

Bezpečnost vašich dveří velmi ovlivňuje i materiál, který byl při výrobě použit, a vícebodové zámky, které vaše dveře jistí najednou na několika místech.

Takže, co se týče materiálu vhodného pro výrobu kvalitních dveří, můžete si vybírat:
· dřevo – velmi dobře vypadá, ale musíte počítat s pravidelnou údržbou a ošetřením,
· plast – vybírat můžete z různých kvalit tohoto materiálu, což se odrazí i na ceně, obecně platí, že čím dražší, tím kvalitnější,
· sklo – je v současné době tím nejlepším, co se designu vchodových dveří týká, je bezpečné a také velmi dobře izoluje teplotu a vlhkost,
· hliník – je materiálem, který výrobcům dovolí i sebemenší detaily, je odolný proti povětrnostním vlivům i proti nárazům a nechtěnému poškození.
žluté Vchodové dveře
Jak už jsme vás informovali, důležité je i zajistit si kvalitní bezpečnostní panty, kování i vložky, bezpečnostní skleněné výplně apod.
A v neposlední řadě je jednou ze zajímavých a potřebných funkcí jejich odolnost.

A to nejen odolnost materiálu proti poškrábání nebo rozbití, ale především odolnost proti povětrnostním vlivům. V úvahu musíte vzít i odolnost proti hluku. Pokud například bydlíte v blízkosti rušné ulice, určitě tuto vlastnost oceníte.