Správná židle je základ pohodlí

Všichni známe velmi dobře přísloví, že kdo má židli, tak bydlí. Ale není židle jako židle. Bolí vás často záda? Máte pocit, že vaše sezení u počítače je nepohodlné? Rozhodněte se pro změnu a vyberte si z široké nabídky kvalitních židlí, díky kterým bude vaše sezení u počítače nejen pohodlné, ale bude prospívat i vašemu zdraví.
muž na židli u pc

Židli je nutné si osobně vyzkoušet

Každý člověk se liší fyzickými proporcemi, a proto je důležité vždy vybírat správnou židli zcela individuálně. Zapomeňte na internetové nákupy. Při koupi židle je velmi důležité si ji předem osobně vyzkoušet a nechat si profesionálně poradit od odborníků. 

Čím se řídit při výběru

Možná vás to překvapí, ale vysoká cena není přímo úměrná zdravému a pohodlnému sezení.

Před samotným výběrem židle bychom se měli rozhodnout, zda hledáme židli designovou, která skvěle padne do vašeho interiéru, nebo ergonomickou židli, která je doporučována především lidem, kteří sedí u počítače déle než tři hodiny denně.

Výhody designové židle

ü  zajímavé tvary
ü  jakýkoliv možný materiál (dřevo, plast, kov, sklo, čalounění, kůže…)
ü  originalita
prostorná kancelář

Výhody ergonomické židle

ü  správně tvarovaný sedák i opěrák
ü  možnost správného nastavení výšky sezení (lze nechat v obchodě správně nastavit židli právě pro vaši postavu – je potřeba znát výšku vašeho pracovního stolu)
ü  područky pouze na předloktí, ne na zápěstí (možnost nastavení)
ü  možnost výběru koleček podle typu materiálu, z kterého máte doma podlahu
ü  bezpečný a stabilní podvozek
ü  kvalitní materiál, který je nejen příjemný na pohled a na dotek, ale lze ho také snadno udržovat v čistotě
ü  píst, který zmírní náraz při dosedu na židli
 
Už žádná bolavá záda, zatuhlé svaly a další zdravotní obtíže způsobené sezením na nesprávné židli! Pořiďte si prostě židli, jejíž správný tvar naučí vaše tělo zdravě sedět.