Správná židle je základ pohodlí

Všichni známe velmi dobře přísloví, že kdo má židli, tak bydlí. Ale není židle jako židle. Bolí vás často záda? Máte pocit, že vaše sezení u počítače je nepohodlné? Rozhodněte se pro změnu a vyberte si z široké nabídky kvalitních židlí, díky kterým bude vaše sezení u počítače nejen pohodlné, ale bude prospívat i vašemu zdraví.
muž na židli u pc

Židli je nutné si osobně vyzkoušet

Každý člověk se liší fyzickými proporcemi, a proto je důležité vždy vybírat správnou židli zcela individuálně. Zapomeňte na internetové nákupy. Při koupi židle je velmi důležité si ji předem osobně vyzkoušet a nechat si profesionálně poradit od odborníků.

Čím se řídit při výběru

Možná vás to překvapí, ale vysoká cena není přímo úměrná zdravému a pohodlnému sezení.

Před samotným výběrem židle bychom se měli rozhodnout, zda hledáme židli designovou, která skvěle padne do vašeho interiéru, nebo ergonomickou židli, která je doporučována především lidem, kteří sedí u počítače déle než tři hodiny denně.

Výhody designové židle

ü zajímavé tvary
ü jakýkoliv možný materiál (dřevo, plast, kov, sklo, čalounění, kůže…)
ü originalita
prostorná kancelář

Výhody ergonomické židle

ü správně tvarovaný sedák i opěrák
ü možnost správného nastavení výšky sezení (lze nechat v obchodě správně nastavit židli právě pro vaši postavu – je potřeba znát výšku vašeho pracovního stolu)
ü područky pouze na předloktí, ne na zápěstí (možnost nastavení)
ü možnost výběru koleček podle typu materiálu, z kterého máte doma podlahu
ü bezpečný a stabilní podvozek
ü kvalitní materiál, který je nejen příjemný na pohled a na dotek, ale lze ho také snadno udržovat v čistotě
ü píst, který zmírní náraz při dosedu na židli

Už žádná bolavá záda, zatuhlé svaly a další zdravotní obtíže způsobené sezením na nesprávné židli! Pořiďte si prostě židli, jejíž správný tvar naučí vaše tělo zdravě sedět.