Pozor! Štěnice útočí

Také už se k Vám dostala ta příšerná zpráva? Česko zamořují štěnice. A nejde o ty, které nás odposlouchávají. Z nich by většina lidí asi strach neměla. Jde o ty, které umějí bolestivě kousnout. Zbavit se jich bývá docela tvrdým oříškem. Štěnice není nebezpečná z důvodu přenášení některých chorob. Tak jak to dělá například blecha nebo klíště.
§  Ona je „jen“ příšerně otravná a ohyzdná.
§  Chová se jako pravý upír.
§  Vylézá v noci a pátrá, kde by našla nějakou vhodnou oběť, které by vysála trochu krve.
Nebezpečná ale může být například pro alergiky. Jedno kousnutí u nich může vyvolat nepříjemnou vyrážku.
štěnice na skle

Nenechte si pít krev

Jak poznat, že v bytě nebydlíme sami, ale že se nám tu usídlily štěnice? Zprvu nijak. Trvá to i týdny, nežli poznáte, že ty kousance nejsou od komára, jak jste si ze začátku namlouvali. Kousnutí přibývá a přibývá, protože přibývá i hladových krků, které se na Vás neostýchají přiživovat. Aby to štěnice neměly daleko, jsou zalezlé většinou někde v roštech postelí nebo v matracích. Pokud ráno najdete na bílém prostěradle černé tečky, máte jasno.
·        Pracovníci deratizačních služeb radí, aby kousnutý člověk v noci neváhal ani chvilku a okamžitě po vpichu rozsvítil.
·        Jen tak má šanci přistihnout štěnici in flagranti.
Mnoho lidí se za tento stav svého bytu stydí, protože dříve se považovala přítomnost štěnic za důkaz nečistoty. ZATNĚTE ZUBY A VYTOČTE ČÍSLO NEJBLIŽŠÍHO DERATIZÁTORA. Jinak Vám štěnice zamoří celý byt a boj s nimi bude ještě těžší. Určitě Vás deratizátor – zachránce ujistí, že v tom nejste sami. Než přijede, je potřeba
–         vyklidit skříně
–         odtáhnout nábytek ode zdí
–         zpřístupnit zásuvky, které mohou být také skvělým úkrytem.
štěnice na rostlině
Po zásahu profesionálů byt ještě neuklízejte. Přijedou za deset dní ještě jednou a postřik zopakují. Pak teprve máte jistotu, že jsou v bytě opět jen vítaní obyvatelé.