Příchuť Španělského moře

Městečko Sant Feliu de Guixols se v minulosti proslavilo zpracováním korku a zrovna tak loďařskou tradicí. V městečku najdeme také množství památek, kostelů a úchvatný velký románský klášter, kde se nyní nachází městské muzeum a je chráněnou historicko-uměleckou památkou. Zrovna tak je důležitým přístavem a turistický centrem.
Sant Feliu de Guixols
Sant Feliu de Guíxols má idylické počasí téměř po celý rok. Pobřeží Sant Feliu de Guixols se táhne přes deset kilometrů. Nachází se zde také mnoho malých zátok, které jsou obklopené piniovými háji, usazené ve skalách nebo jemném písku. Pláže jsou denně čištěny. Městečko samotné je obklopeno malými horami, voňavými borovými lesy, duby, a v neposlední řadě korkovými stromy.

Trochu z historie města

Jméno Sant Feliu pochází od jména mučedníka a světce Feliu, který pocházel z Afriky. Guíxols je slovo odvozené od slova v dokumentu, jenž pochází z 10. století n. l. Má spojitost s místním klášterem a zřejmě znamená „provazník“. Původní centrum města začalo vyrůstat na základě různých aktivit okolo kláštera Sant Feliu de Guixols.
costa brava španělsko
Osada rostla a brzy se domy objevily i na druhé straně zátoky. Zanedlouho vzniklo centrum středověkého města, kde se konaly trhy. Tržní náměstí sloužilo jako srdce veřejného a hospodářského života ve městě. Trh ovoce a zeleniny se konal každé ráno na náměstí. Nedělní týdenní trh se konal podél hlavní pasáže, oblíbeného místa setkávání pro obyvatele města.

Tato pasáž, neboli Passeig dels Guixols je jedinečná tím, že je to široký písečný chodník lemovaný stromy. Je ideální pro relaxační procházku. Promenáda byla založena v roce 1833, kdy byla postavena mezi středověké město a moře. Kousek po kousku se rozrůstala.

Od skromných domovů rybářů ve středověku, které byly později nahrazeny zámky. Dnes je architektura města většinou moderní, protože mnoho z vil a sídel zmizelo. Nicméně, přesto je pasáž stále krásnou procházkou podél městské pláže.