Přilby pro dospělé i dětské cyklisty

Pokud si chcete prázdniny užít tím, že budete hodně jezdit na kole, měli byste především dbát na vaši bezpečnost. A ta začíná dávno před tím, než na kolo vůbec usednete. Statistiky nám dokazují, jak je nebezpečné pohybovat se na kole po silnici, ale i mimo ni, bez ochranné přilby. Ta totiž snižuje riziko vážného poranění hlavy až o 70%, lehkého zranění o 30%, a nebezpečí poranění obličeje dokáže snížit až o 28%. A to jsou nemalá čísla. Proto, než vy a vaše děti usednete na kolo, ujistěte se, že máte helmu na správném místě, tedy na hlavě.
helma na kole
Jak helmu vybrat?
·         Správná helma by měla být nejen pohodlná, ale také kvalitní. To znamená, že by měla být od dobrého výrobce, který dbá na dokonalou kvalitu materiálu, což je u helmy základ. Moderní technologie výroby dnes zaručují vstříknutí EPS pěny do polykarbonátové vrstvy. V případě nehody tak kvalitní materiál splňující požadavky ochrání hlavu, jak nejlépe v danou chvíli dovede. Při pádu by měla vnitřní pěna prasknout, a helma se pak musí okamžitě vyměnit.
·         Helma by také měla být dobře odvětrávaná, aby se vám zbytečně nepotila hlava.
·         Helmu nekupujte malou ani velkou. Pokud vám při nákupu nesedí, zkrátka zkoušejte a zkoušejte, až narazíte na takovou, která padne jako ulitá. Dobře padnoucí helma nesmí být příliš dozadu, ani do čela, a v žádném případě nesmí padat z hlavy. Každá helma má upínací mechanismus, díky kterému si nastavíte velikost vnitřního rozměru. Upínací řemínky pod bradu by neměly přijít do kontaktu s ušima, aby vás nedřely.
dítě na kole
Cyklistické helmy se rozdělují do několika kategorií:
1.       SILNIČNÍ HELMY
Tyto helmy jsou určeny pro cyklistiku na silničních nebo krosových kolech. Je zde kladen důraz na hmotnost a dobré odvětrávání.
2.       MTB HELMY
Tyto helmy mají štítek proti slunci a robustnější konstrukci, která více kryje týl hlavy. Používají se do terénu i na silnici.
3.       BMX HELMY
Tyto helmy se používají pro BMX disciplíny, proto vynikají specifickým designem. Mohou se používat i na bruslení či skateboarding.