Úniková hra

Už jste slyšeli i únikové hře? V praxi se využívá několik pojmů, jako například escape game, exit game, exit room, úniková hra či místnost. Vše je však totéž. Zpočátku je důležité si říci, že se jedná o hru, ve které nemůžete hrát sami, nýbrž je zapotřebí min. 2 osob. Hra je vhodná pro osoby starší 15ti let, případně mladší osoby musí být dospělý doprovod. Čeká na vás například Samara nebo dvojitý.
A v čem, že spočívá princip této hry? Jedná o řešení logických hádanek, hledání skrytých nápověd, které vedou k odhalení skrýše předmětu nebo kódu zámku, za kterými vás následně čekají další stopy a úkoly, které jsou nezbytné k dalšímu postupu ve hře a hlavně k cíli. Na vše máte časový limit, a to 90 minut. Klíč k zámku.jpgNa vlastní kůži zde máte možnost zažít pocity napětí a adreanlinu. Budou na vás čekat počítačové hledačky, spojovačky. přemýšlení, dedukování, cvičení postřehu a mnoho dalšího. Hra vás zcela pohltí, takže zcela zapomenete na vaše všední starosti. Jste zcela zaměstnání řešením úkolů, musíte se soustředit na řešení úkolů a spojování si souvislostí, které vás zavedou do cíle. Nezbytnou roli zde hraje komunikace v týmu.
Úniková hra https://www.enigmaescape.cz/ je skvělá příležitost například pro firemní večírky nebo teambuildingy. Jedná se o opravdu netradiční způsob trávení volného času, ale věřte, že to ve vás nechá vzpomínky na velmi dlouhou dobu. Třeba právě komunikace je to, co ve vašem pracovním kolektivu trochu chybí nebo vázne, takže to může výt skvělá příležitost, jak vztahy oživit.Odhalování tajemství.jpg
Určitě nešlápnete vedle ani při organizaci různých oslav (narozeniny, svátky aj.), případně rozlučky se svobodou. Úniková hra rozhodně není vyhrazena ani pro muže, ani ženy. Může se jí zúčastnit opravdu kdokoliv, koho láká tajemství a luštění záhad. Tato hra je určitě vhodná i pro realizaci školního výletu či aktivity. Žáci zde zažijí nezapomenutelné chvíle v mimoškolním prostředí.